Tvoříme si web

Bez webu se v dnešní době neobejdete. Jak ho ale vytvořit? Co můžeme zvládnout sami a na co je třeba najmout grafického designéra či programátora?

Seznámíme vás zde se základními pojmy jako je doména a hosting. Prozradíme některé konkrétní tipy na tvorbu webu zdarma. Těm kteří chtějí mít svoji online prezentaci na vyšší úrovni, poradíme, jaký zvolit název domény a řekneme si i kolik takový profi web stojí.

Chybět nebudou ani tutoriály s odborníky z prostředí WordPressu, nejznámější free platmormy na tvorbu webu. Ukážeme si konkrétní kroky a tipy tak, abyste jeho správu zvládli sami. První tutoriál bude s Lukášem Fischerem, kteří tvoří autentické weby pro své klienty na platformě wordpress a druhý rozhovor připravujeme s Dášou Mládkovou, která tvoří pro své klienty weby na míru včetně obsahu na zajímavých šablonách wordpressu.

Zuzka Žatečková a Jana Jandová s vámi nasdílí své zkušenosti z tvorby několika svých webových stránek – kdy je potřeba si najmout odborníka a kdy jsme schopni si web vytvořit a spravovat sami a jaké znalosti k tomu potřebujeme. Ukážeme si nejznámější platformy, kde si můžete vytvořit (často zdarma) webovky a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Jak zjistíme, zda nám na web chodí návštěvníci, na jaké stránky se nejčastěji dívají a kde máme třeba problémová místa? Zjistíme v tutoriálu s Davidem Šetkem na Google Analytics.

Naši experti

Lukáš Fischer – grafický designer, tvůrce webů na zakázku

Lukáš Fischer podnikavé duše

David Šetek – marketingoý specialista a programátor webovek

David Šetek, marketing, podnikavé duše

Obsah kurzu

Jak vypadá kurz zevnitř?

Rozhovor s Lukášem Fischerem pro porozumnění základních pojmů - doména, hosting, multihosting, rozhraní wordpress

Rozhovor s Lukášem Fischerem pro porozumnění základních pojmů - doména, hosting, multihosting, rozhraní wordpress

Než se pustíme do tvorby vlastního webu, tak je důležité si ujasnit základní pojmy, se kterými se setkáme v případě, kdy si web budeme tvořit samy, ale také v případě, že si necháme vytvořit web profíkem. Co je to hosting, doména, multihosting? Lukáš nám v rozhovoru nasdílí spoustu doporučení pro začátečníky, kteří si chtějí vytvořit webovou prezentaci.

Tutoriál na tvorbu webu na platformě WordPress

Tutoriál na tvorbu webu na platformě WordPress

Jana si nechala od kamarádky udělat jednoduchý web, ale není s ním spokojená a neví, co s tím. V praktickém tutoriálu s Lukášem Fišerem se podíváme na to, jak by se dal web opravit, co by měl splňovat, co tam chybí či naopak přebývá.

Tutoriál od Zuzky Žatečkové o tom, jak si tvořila / netvořila vlastní webovky

Tutoriál od Zuzky Žatečkové o tom, jak si tvořila / netvořila vlastní webovky

Tutoriál o tvorbě vlastního blogu Zuzky Žatečkové a dalších webů, kterých má dohromady 5. Některé si tvořila téměř úplně sama a na některé ji vytvořil náš odborník Lukáš Fischer. Co zvládneme sami a na co už je potřeba profík? V tutoriálu popíšeme nejznámější platformy na tvobu webu, jejich výhody a nevýhody.

Tutoriál od Zuzky Žatečkové o tom, jak si tvořila / netvořila vlastní webovky

Tutoriál s Davidem Šetkem o nastavení a orientaci v Google Analytics

Vytvořit si web je jedna věc, ale zda nám na něj budou chodit návštěvníci, to je věc druhá. Snad i důležitější. V praktickém tutoriálu si s Davidem Šetkem ukážeme nastavení a připojení Google Analytics a základní grafy, které je dobré průběžně sledovat, abychom věděli, co návštěvníci na našem webu dělají, kde máme třeba problémové stránky. Věřte, zvládne to i neanalytik, jako jsem třeba já. David vše vysvětluje naprosto srozumitelně a jasně.

Cena

Tvoříme koncept. Kurz zatím objednat nejde.

objednat kurz