32

Tvoříme si web

Bez webu se v dnešní době neobejdete. Jak ho ale vytvořit? Co můžeme zvládnout sami a na co je třeba najmout grafického designéra či programátora?

Seznámíme vás zde se základními pojmy jako je doména a hosting. Prozradíme některé konkrétní tipy na tvorbu webu zdarma. Těm kteří chtějí mít svoji online prezentaci na vyšší úrovni, poradíme, jaký zvolit název domény a řekneme si i kolik takový profi web stojí.

Chybět nebudou ani tutoriály s odborníky z prostředí WordPressu, nejznámější free platmormy na tvorbu webu. Ukážeme si konkrétní kroky a tipy tak, abyste jeho správu zvládli sami. První tutoriál bude s Lukášem Fischerem, kteří tvoří autentické weby pro své klienty na platformě wordpress a druhý rozhovor připravujeme s Dášou Mládkovou, která tvoří pro své klienty weby na míru včetně obsahu na zajímavých šablonách wordpressu.

Přidáváme též tutoriál s Martinem Dostálem o platformě SimpleShop, prodejního formuláře, který si jednoduše můžeme nasadit na náš web a prodávat tak naše zboží, služby, vstupenky, členské sekce pro různé kurzy.

Zuzka Žatečková a Jana Jandová s vámi nasdílí své zkušenosti z tvorby několika svých webových stránek – kdy je potřeba si najmout odborníka a kdy jsme schopni si web vytvořit a spravovat sami a jaké znalosti k tomu potřebujeme. Ukážeme si nejznámější platformy, kde si můžete vytvořit (často zdarma) webovky a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Naši experti

Lukáš Fischer – grafický designer, tvůrce webů na zakázku

Lukáš Fischer podnikavé duše

Dagmara Málková – kreativní tvůrkyně webů na zakázku

Dagmara Málková Podnikavé duše

Martin Dostál – autor online platforem pro fakturaci Vyfakturuj.cz a prodejního formuláře SimpleShop.cz

Martin Dostál Podnikavé duše

Obsah kurzu

Jak vypadá kurz zevnitř?

Rozhovor s Lukášem Fischerem pro porozumnění základních pojmů - doména, hosting, multihosting, rozhraní wordpress

Rozhovor s Lukášem Fischerem pro porozumnění základních pojmů - doména, hosting, multihosting, rozhraní wordpress

Než se pustíme do tvorby vlastního webu, tak je důležité si ujasnit základní pojmy, se kterými se setkáme v případě, kdy si web budeme tvořit samy, ale také v případě, že si necháme vytvořit web profíkem. Co je to hosting, doména, multihosting? Lukáš nám v rozhovoru nasdílí spoustu doporučení pro začátečníky, kteří si chtějí vytvořit webovou prezentaci.

Tutoriál na tvorbu webu na platformě WordPress

Tutoriál na tvorbu webu na platformě WordPress

Jana si nechala od kamarádky udělat jednoduchý web, ale není s ním spokojená a neví, co s tím. V praktickém tutoriálu s Lukášem Fišerem se podíváme na to, jak by se dal web opravit, co by měl splňovat, co tam chybí či naopak přebývá.

Tutoriál s Dášou Málkovou o tvorbě webu na šabloně

Tutoriál s Dášou Málkovou o tvorbě webu na šabloně

Dáša tvoří weby na klíč a my si v tutoriálu ukážeme tvorbu takového webu krok po kroku - první kroky, výběr šablony, orientace v administrativním prostředí, výběr a úprava vhodných fotek a mnoho mnoho dalšího. Máte se na co těšit!

Tutoriál s Dášou Málkovou o tvorbě webu na šabloně

Tutoriál s Martinem Dostálem o prodejním formuláři SimpleShop

Plánujete na svém webu prodávat například vstupenky, e-booky, kurzy, uzamčená videa či celé členské sekce, jako to máme na webu třeba my? Pak vám určitě poslouží názorný tutoriál s Martinem, kde se podívám krok po kroku, jak na to.

Tutoriál od Zuzky Žatečkové o tom, jak si tvořila / netvořila vlastní webovky

Tutoriál od Zuzky Žatečkové o tom, jak si tvořila / netvořila vlastní webovky

Tutoriál o tvorbě vlastního blogu Zuzky Žatečkové a dalších webů, kterých má dohromady 5. Některé si tvořila téměř úplně sama a na některé ji vytvořil náš odborník Lukáš Fischer. Co zvládneme sami a na co už je potřeba profík? V tutoriálu popíšeme nejznámější platformy na tvobu webu, jejich výhody a nevýhody.

Cena

Tvoříme koncept. Kurz zatím objednat nejde.

objednat kurz