32

O nás

To se tak sešly Zuzana Žatečková, majitelka personálky a Jana Jandová, vizážistka na rodičáku a řekly si, že za dva měsíce dají dokupy skvělý podnikatelský program.

Ze dvou měsíců je více než rok spolupráce a program je stále v tvorbě (předpokládáme ukončení na jaře 2020). Obsah kurzů tvoří know-how 30 úspěšných profíků, které na své cestě potkaly

Zuzana Žatečková

“Mám ráda týmovou spolupráci a mám ráda projekty, na kterých se může podílet více lidí, protože věřím tomu, že víc hlav víc ví. Nikdo totiž nevíme všechno a oblast podnikání je dost komplexní záležitost. Musíme být odborník na naše zboží či službu a k tomu rozumět účetnictví, marketingu, IT, obchodu a být sám sobě koučem. Tak jsem všechny tyhle odborníky pozvala a sestavili jsme ucelený, ale zároveň jednoduchý online program pro každého podnikatele či vedoucího neziskovky” říká hlava projektu Zuzana Žatečková

Mrkněte na její podnikatelský příběh:

Zuzana pracovala dlouhá léta jako personalistka a HR Manažerka v korporátu. Po 9ti letech cítila, že nutně potřebuje změnu a rozhodla se zkusit štěstí v podnikání, kde by mohla zúročit své HR zkušenosti. V té době už vedla ve volném čase třetím rokem neziskovou organizaci, která měla své zaměstnance a dále lektorovala orientální tance pro ženy a tanečky pro holčičky. První podnikatelské zkušenosti tak mohla nasbírat formou vedlejšáku při hlavním zaměstnání nebo později při rodičovské dovolené.

V roce 2016 odešla ze stabilní práce, aby založila pod svým ŽL personální agenturu Nový start zaměřující se pracovní trh na Vysočině. Po třech letech fungování převedla agenturu pod formu s.r.o. Proč? To se dozvíte v první sekci ZAČÍNÁME PODNIKAT. V současné době zaměstnává v agentuře 3 další ženy. Díky neotřelému přístupu si agentura získává čím dál více klientů z řad firem a lidí hledajících novou pracovní výzvu a dokáže tak bez problémů konkurovat velkým hráčům na trhu s nesrovnatelným kapitálem. Svoje zkušenosti, jak toho dosáhli, sdílí v tomto programu v jednotlivých sekcích. Na Třebíčsku potom ještě vede ženské kruhy a přechodové ženské rituály, založila projekt Byznysženky pro ženy z Vysočiny, které se věnují či chtějí věnovat podnikání.

“Spousta mužů se mě ptalo, zda můžou přijít na naše byznysženskové setkání, kde jsme si s ženami sdílely své podnikatelské zkušenosti a navzájem se školily na podnikatelská témata. Tak se zrodil nápad na podnikatelský online projekt Podnikavé duše, který je určen pro všechny, nechybí zde potom jedna sekce výhradně pro ženy BYZNYS-ŽENKOVÉ PODNIKÁNÍ, protože ženy přeci jenom podnikají trochu jinak, více intuitivně a potřebující svůj čas dělit také mezi rodinu. Žádají si zvláštní péči, v tomto případě sekci ;). ” doplňuje Zuzka

Jana Jandová

Právě díky byznysženkám se potkaly s Janou Jandovou, další tvůrkyní programu. Jana vymyslela název Podnikavé duše. Dlouze přemýšlely, jak v názvu skloubit realistickou podnikavost, kterou chtěla prosadit do názvu Jana a potom takovéto něco nepopsatelného, co tvoří osobní identitu každého z nás, které tam chtěla obsáhnout zase Zuzka. “Myslím, že se nám obojí do názvu podařilo dostat” doplňuje Jana.

Mrkněte na Jany podnikatelský příběh:

Jana je momentálně na rodičovské dovolené s 2,5 roku starým synkem. Přivydělává si jako vizážistka, líčí a češe nevěsty, ženy na focení či plesy. Najdete jí také na FB pod Make up artist – Jana Jandová. Její hlavní role v tomto programu je za kamerou, ve střižně a jako markeťačka.

Dalšími články našeho týmu jsou další kolegyně z Nového startu, které nám pomáhají s plněním obsahu a dále samotní odborníci na daná podnikatelská témata, kteří nám poskytli cenné rady a jejich know-how do celého programu. Jejich výčet najdete v záložce ON-LINE KURZY – NAŠI ODBORNÍCI.

Podnikavé duše