35

Sociální sítě – členská sekce

Tvoříme YouTube a Vimeo kanál

Abychom uzavřeli kruh nejúspěšnějších sociálních sítí, nemůžeme vynechat YouTube. V první řadě nás možná nenapadne, zda je YouTube sociální síť, ale na to vám hned odpovím, že ano. Má všechny prvky, na kterých stojí sociální sítě a navíc je to nejúspěšnější sociální síť pro Česko, tak i celý svět. 

YouTube je specifická sociální síť, které vévodí videa. A mohou to být videa s klasickým obrazovým záznamem či nám jako podklad může sloužit klasická prezentace, kterou komentujeme nebo můžeme použít k hudbě jako podklad třeba měnící se fotky. Hotové video můžeme vložit rovnou na sociální sítě např. Facebook, Instagram, LinkedIn apod., ale když už video máme k dispozici, proč si nevytvořit také YouTube kanál a budovat i zde svůj brand! A když se bavíme o YouTube, nemůžeme zapomenou na další oblíbenou platformu a to je Vimeo.

Oblast tvorby profesionálních fotek, videí a audio podcastů jsme zařadili do samostného kurzu PROPAGAČNÍ FOTO, VIDEO, AUDIO.

Na Youtube si můžeme vytvořit vlastní kanál či více kanálů a vkládat sem vybraná videa, velmi nám to může pomoci při naší propagaci. Videa můžou být veřejná, neveřejná jenom pro vlastníky odkazu či úplně soukromá jenom pro nás. Youtube je zcela zdarma a pokud budete úspěšní a vaše videa budou mít velkou sledovanost, můžete po čase také generovat nějaký zisk, známe asi u známých youtuberů.

Vimeo je zpoplatněné a slouží nám například k vkládání kurzů do uzavřených členských sekcí. Vimeo je designově přívětivější a modernější, do videí nevstupují reklamy, tak se těší čím dál větší oblibě. V následujícím videu si ukážeme založení firemnního kanálu na Youtube a práce s videi na Vimeo.

VIDEO NA YOUTUBE / VIMEO – JEŠTĚ NENÍ NATOČENO