35

Praktický marketing – členská sekce

Affiliate marketing – statistiky a tipy z praxe – 2. část

V předchozí kapitole jsme se věnovali samotnému založení AffilBoxu, vytvoření kampaně i správě uživatelů. V tomto druhém díle praktického tutoriálu s Ondřejem Martinkem, spolumajitelem největší platformy na affiliate marketing, projdeme oblast statistik, povíme si o tom, jak probíhá fakturace s našimi affiliate partnery a nasdílíme si i tipy z praxe.

  • 00:00    Statistiky
  • 05:49    Nastavení uživatele a aplikace
  • 20:14     Přizpůsobení aplikace
  • 25:53     Přihlášení a registrace
  • 29:26     Tipy z praxe

Statistiky

V sekci statistiky najdete veškeré výsledky propagace pomocí vašich partnerů.

Nastavení uživatele a aplikace

V nastavení uživatele doporučujeme zadat dvoufázové ověření přihlašování, najdete tam také možnosti fakturace, nahrání obchodní podmínek nebo třeba zadání bonusu za registraci. Ten funguje tak, že partner získá například 50 Kč za pouhou registraci do vašeho programu, přičemž vy si v podmínkách nastavíte určité výplatní minimum. Díky tomu pak tento bonus vyplatíte až v situaci, kdy vám partner přivede první objednávku. V záložce nastavení aplikace si pak můžete upravit vzhled AffilBoxu nebo třeba zadat možnost zobrazení v katalogu, díky kterému se o vás bude moct dozvědět více partnerů. Další konkrétní kroky, jak svůj affiliate program zviditelnit mezi partnery, najdete v článku Affiliate management půl hodiny denně.

Přizpůsobení aplikace

V nastavení vzhledu si můžete nahrát vlastní logo, které pak uvidí i vaši partneři. Stejně tak se dá přeměnit i celkový vzhled AffilBoxu díky přidání vlastních firemních barev. V záložce nastavení najdete také emailové šablony, které si sami upravíte podle toho, jak s partnery chcete komunikovat.

Přihlášení a registrace

Než se do vašeho programu partneři registrují, uvidí nejprve údaje, které vy přidáte na nástěnku. Proto tento prostor pro vaše představení a nalákání partnerů určitě nepodceňte.

Tipy z praxe

Pokud byste bojovali s technickým napojením AffilBoxu na váš web, mrkněte na podrobné návody, které vás navedou krok za krokem. AffilBox nabízí taky plně českou podporu, která vám vždy ochotně pomůže.